O Nas

Czym jest Tydzień Małżeństw w Chodzieży?

Wiele miejsca poświęca się dzieciom, czy rodzinie. Mało jednak mówi się o małżeństwach! A przecież to właśnie małżeństwo jest podstawą rodziny. Przed kilkoma laty w Polsce z inicjatywy Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich zrodziła się kampania społeczna zatytułowana „Międzynarodowy Tydzień Małżeństw". Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich. Obecnie Tydzień Małżeństw działa już w 22 krajach na 4 kontynentach!
 
Już po raz drugi Chodzież pragnie włączyć się w inicjatywę Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw (MTM). Odbędzie się on w dniach 7-14 luty 2016 r. Chodzieskie Forum Małżeństw to pierwsza inicjatywa, jaka zrodziła się w ramach MTM w Chodzieży. Ma ona na celu zbliżenie do siebie małżonków poprzez zorganizowanie ciekawych prelekcji oraz warsztatów, które pomogą nam odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób uczynić relację małżonków jeszcze bardziej satysfakcjonującą, trwałą i bliską!

 

Małżeństwo

Wszystkie propozycje są ukierunkowane na małżeństwo, czyli kobietę i mężczyznę. Pragniemy, by był to czas, który dwoje najbliższych sobie osób przeznaczy na odkrywanie w sobie tego, czego dotychczas o sobie nie wiedzieli.
Podczas całego tygodnia będzie można skorzystać z szeregu ciekawych propozycji. Głównym punktem będzie Chodzieskie Forum Małżeństw – 11 lutego, podczas którego zainteresowane małżeństwa będą mogły skorzystać z warsztatów i prelekcji, które pomogą umocnić ich małżeństwo i odpowiedzieć na nurtujące pytania. Nie zabraknie również atrakcji, takich jak koncert zespołu z irlandzką muzyką Carrantuohill, a także promocji, w które włączyli się nasi partnerzy. Walentynkowy tydzień to okazja do wspólnego posiłku, rekreacji oraz włączenia się w proponowane wydarzenia kulturalne.

Nie zabraknie również akcentu duchowego, ponieważ oprócz zaangażowania władz miasta i powiatu w akcję włączają się również chodzieskie parafie.
Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, a Międzynarodowy Tydzień Małżeństw w wymiarze lokalnym stanie się okazją do odnowy idei małżeństwa i zbliżenia małżonków.

Chodzieskie Forum Małżeństw to pierwsza inicjatywa, jaka zrodziła się w ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw (MTM) w Chodzieży. Ma ona na celu zbliżenie do siebie małżonków poprzez zorganizowanie ciekawych prelekcji oraz warsztatów, które pomogą nam odpowiedzieć sobie na pytanie czego brakuje w naszym małżeństwie oraz w jaki sposób uczynić relację małżonków jeszcze bardziej satysfakcjonującą, trwałą i bliską!

MTM

Kampania społeczna „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa", którego liderem jest gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich jest innowacyjnym w Polsce projektem promującym szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny.

Cel

Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, mediów i osób publicznych do promowania znaczenia zdrowych małżeństw.

logo chodzieskie forum małżeństw

Wszystkie propozycje są ukierunkowane na małżeństwo, czyli kobietę i mężczyznę. Pragniemy, by był to czas dla DWOJGA - najbliższych sobie osób, którym codzienność może trochę zatarła intensywność najpiękniejszych relacji.